M.K Čiurlionio apdainuoti miškai.Savaitgalio išvyka į Marcinkonis

Featured Video Play Icon

Dzūkijos nacionalinis parkas. M.K Čiurlionio simfoninė poemos “ Miške“ fragmentas.
Marcinkonys – kaimas Varėnos rajono pietuose, prie geležinkelio Vilnius–Gardinas, šalia Duobupio ir Grūdos upių. Apsuptas didelių miškų (vienas gyventojų verslo šaltinių). Seniūnijos centras, seniūnaitija. Tai vienas didžiausių (gal ir didžiausias) pagal užimamą plotą kaimas Lietuvoje (143 ha). Geležinkeliu susisiekia su Gardinu, Varėna bei Vilniumi, asfaltuotais keliais – su Druskininkais, Merkine ir Varėna.
Yra geležinkelio stotis, medinė Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčia (pastatyta 1880 m.), kapinės, Marcinkonių pagrindinė mokykla (su ambulatorija), vaistinė, biblioteka, paštas , kultūros namai, girininkija, etnografinis muziejus (etnokultūrinio ir gamtosauginio švietimo centras). Kaime susibūrusi humoro grupelė „Spanguolė“, daugiau nei 30 metų gyvuoja etnografinis ansamblis.
Marcinkonyse įsikūrusi Dzūkijos nacionalinio parko administracija ir informacinis centras (nuomoja dviračius, baidares), parko muziejus, Čepkelių gamtinio rezervato administracija (su rezervato gamtos ekspozicija-muziejumi), Etnografinis muziejus ir Tado Ivanausko zoologijos muziejaus filialas. Veikia užsienio ir šalies turistų pamėgti svečių namai „Ėglis“. Kaimo apylinkėse yra žemyninės kopos, Girinio sveikatingumo takas (3,6 km), už 4 km į pietus — pažintinis takas po Čepkelių raistą.

Benobb puslapis